Toposfera-svetainė
toponuotrauka toponuotrauka toponuotrauka toponuotrauka Toposfera-logo
linija
 
taskas taskas taskas
 

   Paslaugos > şemėtvarkos projektai > Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai, ūkininko ūkio sodybos vietai parinkti >

   Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai, ūkininko ūkio sodybos vietai parinkti


   Kas yra kaimo plėtros žemėtvarkos projektai?

   Tai specialiojo planavimo dokumentai, rengiami siekiant kompleksiškai suplanuoti žemės naudmenų sudėties pakeitimą, kitą su žemės naudojimu susijusią veiklą ir suformuoti žemės ūkio ir jai alternatyvios veiklos subjektų žemėvaldas.

   Kam reikalingi kaimo plėtros žemėtvarkos projektai?

   Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai rengiami siekiant parinkti ir suprojektuoti ūkininko ūkio sodybos vietą, taip pat žemės ūkio veiklai reikalingų ir numatomų statinių bei įrenginių išdėstymo vietą.

   Gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje galima, jeigu pakeičiama žemės paskirtis į namų valdos paskirtį arba, kai sklype statoma ūkininko sodyba. Pastaruoju atveju, žemės paskirties keisti nereikia, tačiau sklypo plotas turi būti ne mažesnis negu 0,5 ha. Taigi ekonomiškesnis ir paprasčiau įgyvendinamas pasirinkimas yra ūkininko sodybos formavimas. Norint statyti ūkininko sodybą, užsakomas kaimo plėtros projektas. Rengiant kaimo plėtros žemėtvarkos projektą, atliekamas sodybos vietos parinkimas, sodybos formavimas ir projektavimas. Tuomet gaunamas statybos leidimas ir galima pradėti ūkininko sodybos statymo darbus.

   Projektai rengiami pagal rajono žemėtvarkos skyriaus i šduotas planavimo sąlygas, o projektui rengti parinktą teritoriją tvirtina savivaldybės administracijos direktorius.

   Paslaugos atlikimui reikalingi dokumentai

   • šemės sklypo teisinė registracija (nekilnojamojo turto registro i šra šo-pažymėjimo kopija)
   • sklypo kadastriniai matavimai
   • ūkininko ūkio registravimo paymėjimą
   • rajono savivaldybės architektūros skyriaus išduotas projektavimo sąlygas   <-atgal
 
taskas taskas taskas