Toposfera-svetainė
toponuotrauka toponuotrauka toponuotrauka toponuotrauka Toposfera-logo
linija
 
taskas taskas taskas
 

   Paslaugos > Geodeziniai matavimai > Žemės sklypų ribų nužymėjimas >

   Žemės sklypo ribų nužymėjimas vietovėje


   Kas yra žemės sklypų ribų nužymėjimas?

   Tai tokie matavimai, kurių metu vietovėje riboženkliais tiksliai nužymimos sklypo ribos. Atliekant sklypo kadastrinius matavimus, sklypo ribų nužymėjimas yra privalomoji tokių matavimų dalis. Žemės sklypo ribų nužymėjimas atliekamas dalyvaujant nužymimo sklypo savininkui, gretimų žemės sklypų savininkams, naudotojams arba jų įgaliotiems asmenims.

   Kam reikalingas žemės sklypo ribų nužymėjimas?

   Sklypo ribų nužymėjimas reikalingas, jeigu sklypo savininkas pageidauja žinoti tikslias savo žemės sklypo ribas, kad galėtų nekliudomai disponuoti savo nekilnojamuoju turtu. Jeigu tai nebuvo atlikta anksčiau (pvz. darant kadastrinius sklypo matavimus) arba ankstesni riboženkliai buvo sunaikinti, tuomet sklypo ribų ženklinimas atliekamas kaip atskira paslauga.

   Kokiais riboženkliais gali būti žymimos sklypo ribos?

   Riboženkliai gali būti betoniniai, metaliniai arba plastikiniai. Praktikoje dažniausiai naudojami metaliniai riboženkliai, dėl jų ilgaamžiškumo ir universalumo. Betoniniai riboženkliai retai naudojami dėl didelio svorio bei sudėtingo įtvirtinimo. Plastikiniai riboženkliai nėra patvarūs smūgiams, todėl dažnai vertinami kaip laikini ir nepatikimi, todėl naudojami tik užsakovui pageidaujant.

   Kas atsako už riboženklių apsaugą?

   Už riboženklių apsaugą atsako žemės sklypo savininkas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, o asmuo (asmenys), sunaikinęs ar sugadinęs riboženklius atsako Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka.

   Kas gali nužymėti žemės sklypo ribas?

   Pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM generalinio direktoriaus 2005 m. lapkričio 10 d. įsakymą žemės sklypo ribų ženklinimą gali atlikti asmuo, turintis matininko kvalifikaciją.

   Paslaugos atlikimui reikalingi dokumentai

   • žemės sklypo teisinė registracija (nekilnojamojo turto registro išrašo-pažymėjimo kopija)
   • turimo žemės sklypo plano kopija
   • techninis projektas


   <-atgal
 
taskas taskas taskas